Вплив морфології поверхні на енергетичні характеристики нанопористих вуглецевих матеріалів

Автор(и)

  • Б.К. Остафійчук Vasyl Stefanyk Precarpathian National University
  • І.М. Будзуляк Vasyl Stefanyk Precarpathian National University
  • Б.І. Рачій Vasyl Stefanyk Precarpathian National University
  • Л.О. Шийко Vasyl Stefanyk Precarpathian National University
  • Р.П. Лісовський Vasyl Stefanyk Precarpathian National University
  • Н.Я. Іванічок Vasyl Stefanyk Precarpathian National University
  • В.М. Ващинський Vasyl Stefanyk Precarpathian National University

DOI:

https://doi.org/10.15330/jpnu.1.1.17-25

Ключові слова:

активований вуглецевий матеріал, подвійний електричний шар, електроліт, питома ємність, внутрішній опір, електрохімічний конденсатор

Анотація

В даній роботі досліджено вплив морфології нанопористого вуглецевого матеріалу (НВМ) на його електрохімічну поведінку у водному електроліті. Встановлена оптимальна концентрація водного роз­чину сульфату літію, яка забезпечує максимальні питомі енергетичні характеристики конденса­тор­них систем типу C/Li2SO4/C. Проведені порівняльні дослідження ємнісних параметрів електро­хімічних конденсаторів (ЕК) у водних розчинах сульфатів літію, натрію та калію різної молярності. Циклічні вольтамперограми при різних швидкостях сканування показують, що ємнісна поведінка НВМ в трьох електролітах покращується в порядку Li2SO4<Na2SO4<K2SO4. Це поліпшення може голов­ним чином бути наслідком збільшення швидкості руху гідратованих іонів в об'ємі електроліту і у внут­рішніх порах НВМ в порядку Li+<Na+<K+. Отримані результати дають цінну інформацію для вивчення нових гібридних суперконденсаторів.

##submission.downloads##

Опубліковано

2014-05-05

Як цитувати

[1]
Остафійчук , Б. et al. 2014. Вплив морфології поверхні на енергетичні характеристики нанопористих вуглецевих матеріалів. Журнал Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. 1, 1 (Трав 2014), 17–25. DOI:https://doi.org/10.15330/jpnu.1.1.17-25.

Номер

Розділ

Articles