Визначення і концептуалізація геокультурної наукової грамотності

Автор(и)

  • ТЕТЯНА БЛИЗНЮК

DOI:

https://doi.org/10.15330/jpnu.6.1.43-49

Ключові слова:

грамотність, наукова грамотність, геокультурна наукова грамотність, безперервна освіта, фундаментальні навички, освітній сектор, майбутні вчителі початкової школи

Анотація

У статті пропонується різносторонній аналіз поняття геокультурної наукової грамотності; починаючи від його традиційного розуміння (здатність читати, писати і використовувати арифметику) аж до сучасного багатокомпонентного виміру, який впливає на формування життєво важливих компетентностей особистості. Крім того, автор підкреслює актуальність вивчення геокультурної наукової грамотності як навчальної дисципліни у закладах вищої освіти, а також розуміння важливості її структурних складових під час підготовки вчителів Нової української школи. Підкреслюється, що сучасна педагогічна освіта України є невід'ємною складовою європейського освітнього простору і спрямована на формування фахівця з ґрунтовними науковими знаннями, умінням передавати їх у межах дисциплін освітнього процесу, здатного до активної та ефективної життєдіяльності в багатонаціональному та мультикультурному середовищі. Таким чином, формування геокультурної наукової грамотності забезпечують міцну основу для міжнародного співробітництва в освітньому секторі, розуміння унікальності взаємовідносин між культурами, представниками різних громад, природним середовищем, політикою, історією та іншими вимірами. Ці знання слугують основою для вивчення багатьох університетських дисциплін.

##submission.downloads##

##submission.additionalFiles##

Опубліковано

2019-04-17

Як цитувати

[1]
БЛИЗНЮК, Т. 2019. Визначення і концептуалізація геокультурної наукової грамотності. Журнал Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. 6, 1 (Квіт 2019), 43–49. DOI:https://doi.org/10.15330/jpnu.6.1.43-49.

Номер

Розділ

Articles