Публікаційна етика

Редакція журналу “Журналу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника”, підтримуючи політику, спрямовану на дотримання принципів видавничої етики, дотримується рекомендацій Комітету з етики публікацій (COPE) і ґрунтується на вказівках Рекомендацій з передової практики для редакторів журналів (http://publicationethics.org/resources/guidelines). Автори журналу та рецензенти повинні також дотримуватись вказаних рекомендацій.

Автори, які подають статтю на рецензування, погоджуються з тим, що плагіат і шахрайство є не лише злочинами, але й принизливими діями в академічному середовищі. Усі матеріали перед редакційним процесом перевіряються на наявність плагіату системою StrikePlagiarism.com та надсилаються авторам для ознайомлення.

Редакція журналу “Журналу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника” виходить з того, що усі автори, чиї імена вказані в поданій на рецензування статті зробили суттєвий внесок під час написання статті та формулювання наукової новизни.

Рішення щодо публікації надісланих статей ґрунтується на академічній цінності представленого рукопису, яка визначається на підставі висновків двох рецензентів (подвійне сліпе рецензування). Детальніше в розділі: Peer Review Process (https://journals.pnu.edu.ua/index.php/jpnu/PeerReview)

Редакція журналу не розголошує відомості про подані рукописи, адже отриманий для рецензування матеріал, вважається конфіденційним документом.

Редактори та рецензенти зобов'язуються відмовитися від розгляду рукописів у разі наявності конфлікту інтересів у результаті конкурентних, спільних та інших взаємодій і відносин з авторами чи організаціями, пов'язаними з рукописом.

Редколегія зобов'язується вживати заходів реагування у разі виникнення конфліктних ситуацій і претензій щодо рукописів чи опублікованих матеріалів.

Автори повинні розуміти, що відкликання статті може бути ініційовано тільки до публікації статті в “Журналі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника”. Якщо є на це об’єктивні причини, то автори повинні написати чіткий лист із детальним поясненням, чому рукопис потрібно відкликати (має бути підписаний всіма авторами). Відкликаний рукопис повністю видаляється з бази даних видавця, а авторські права залишаються за авторами відкликаного рукопису.

Відхилення опублікованої статті здійснюється у відповідності із видавничими принципами COPE: https://publicationethics.org/retraction-guidelines.