ЗАСТОСУВАННЯ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ В КОНСАЛТИНГУ З ОБЛІКУ І ОПОДАТКУВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.2.18.8-15Ключові слова:
цифрові технології, консалтинг, бухгалтерський облік, оподаткування, блокчейн, великі масиви даних, Інтернет речей, хмарні технологіїАнотація
Стаття направлена на дослідження застосування цифрових технологій в консалтингу з обліку та оподаткування, які є важливою складовою розвитку бухгалтерського обліку. Визначено, що одним із перспективних напрямків розвитку бізнесу підприємств є впровадження в їх економічну діяльність цифрових технології. Слід зазначити, що застосування цифрових технологій є досить актуальним питанням для діяльності консалтингових компаній з обліку та оподаткування. Розкрито вплив цифрових технологій на розвиток консалтингових послуг у сфері бухгалтерського обліку та оподаткування господарських операцій.
Метою статті є дослідження застосування цифрових технологій в консалтингу з обліку та оподаткування в частині можливостей, які вони утворюють, та ризиків, які вони породжують.
Для досягнення поставленої мети у статті застосовано наступні методи дослідження, такі-як: дедукція – для визначення основних переваг та недоліків застосування кожного виду цифрових технологій; системний аналіз – для вивчення облікових процесів у їх взаємозв’язку та взаємозалежності із включенням причинно-наслідкових зв’язків; синтез – для підсумку розрізнених аспектів дослідження цифрових технологій в консалтингу з обліку та оподаткування; абстрагування – для визначення узагальнених висновків.
У статті проаналізовано види цифрових технологій, які можуть використовуватися в консалтингу з обліку та оподаткування; визначено основні переваги та недоліки використання цифрових технологій у діяльності консалтингових компаній; виділено головні особливості в реєстрації господарських операції під час ведення бухгалтерського обліку та оподаткування консалтинговими компаніями із застосуванням цифрових технологій.
Науковою новизною дослідження виступає систематизація та аналіз цифрових технологій в консалтингу з обліку та оподаткування, а саме виділено п’ять основних інформаційних технологій: технологія хмарних обчислень; програмний робот і технології штучного інтелекту; технологія блокчейн; технології роботи з великими масивами даних; Інтернет речей. Наведено приклади із впровадження в господарську діяльність даних цифрових технологій в сфері обліку.
Результати наукового процесу можуть бути застосовані консалтинговими компаніями та господарськими одиницями під час ведення обліку та оподаткування сторонніми виконавцями.
Посилання
2. Korol', S.Ya., and A.O.Klochko. “Digital technologies in accounting and auditing.” National Library of Ukraine named after VI Vernadsky, nbuv.gov.ua/UJRN/drep_2020_1_31. Аccessed 5 May 2022.
3. Havrylyuk, A. “Which 1C to choose: in the cloud or local?” Golossokal, golossokal.com.ua/cikavo/yaku-1s-vybraty-v-kh_mari-chy-lokal-nu.html. Аccessed 5 May 2022.
4. “1C: En_terprise in the cloud – all the pros and cons.” Csoprocom, csoprocom.com.ua/info/articles/1s-u-khmari-vsi-za-i-proti (accessed 5 May 2022).
5. Frolov, V.I. “Implementa_tion of “cloud” technologies in accounting practice.”Accounting and auditing, vol. 12, 2013, pp. 45-49.
6. “RPA_Robotic process automation.”Tadviser, www.tadviser.ru/index.php.Accessed 6 May 2022.
7. Ratyns'kyj, V.V. “Information technology in accounting. prospects and problems.” Economics. Finances.Law, efp.in.ua/uk/journal-item/297. Аccessed 6 May 2022.
8. Prohorov, M.V. “How blockchain will change accounting.” Bukhgalter i zakon, bz.ligazakon.ua/magazine_article/BZ012012 . Accessed 7 May 2022.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).