ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕБІТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.2.12.168-178Ключові слова:
облік, дебіторська заборгованість, поточна дебіторська заборгованість, обліково-аналітичне забезпеченняАнотація
Стаття спрямована на дослідження обліково-аналітичного забезпечення дебіторської заборгованості в сільськогосподарських підприємствах. Метою даної статті є комплексне дослідження теоретико-методичних положень щодо удосконалення обліково-аналітичного забезпечення дебіторської заборгованості в сільськогосподарських підприємствах. Визначено, що сільськогосподарські підприємства повинні постійно здійснювати моніторинг наявності та погашення дебіторської заборгованості. Такий постійний моніторинг управління дебіторською заборгованістю дозволяє не тільки ефективно розподіляти фінансові потоки, але й успішно прогнозувати основні зміни, уникати великої кількості проблем та підвищувати рівень конкурентоспроможності підприємств на сучасному ринку.
Встановлено, що на величину дебіторської заборгованості підприємств впливає цілий ряд факторів, а саме: якість аналізу дебіторської заборгованості та послідовність у використанні його результатів, платіжна дисципліна покупців і загальний економічний стан галузей, до яких вони належать, система розрахунків, яка застосовується на підприємстві, умови договорів з контрагентами, умови розрахунків з покупцями та замовниками та інші.
Розглянуто документи, в яких ведеться облік дебіторської заборгованості. Встановлено, що сучасна обліково-аналітична система дебіторської заборгованості не завжди надає повну, неупереджену облікову інформацію для проведення аналізу дебіторської заборгованості сільськогосподарських підприємств. Для забезпечення своєчасності та повноти обліку наявної дебіторської заборгованості запропоновано сільськогосподарським підприємствам використовувати такий регістр аналітичного обліку, як «Аналітична картка обліку договорів».
Посилання
2. Bondarchuk, N.V. “Theoretical and methodological foundations bookkee account receivable.” Scientific Bulletin of Kherson State University. A series of "Economics 16.1 (2016): 135-38. Print.
3. Kireytsev, G. Financial management. Kiev TSUL, 2002. Print.
4. The Verkhovna Rada of Ukraine. The Order of Agrarian Policy " On approval of forms of registers specialized journal-order form of accounting for farms and guidelines for their application" Web. 16 May 2016. <http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2404-17>.
5. Pinchuk, T.A. “Organizational and methodological problems of accounting receivable management system now.” Effective Economic 10 (2014). Web. 16.May 2016.
6. The Verkhovna Rada of Ukraine. Тhe order of Ministry of Finance of Ukraine “Regulations (standard) accounting 10 "Receivables” Web. 16 May 2016. <http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0751-99>.
7. The Verkhovna Rada of Ukraine. Тhe order of Ministry of Finance of Ukraine “Regulation (Standard) "Income" Web. 16 May 2016. <http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0860-99>.
8. State Statistics Service of Ukraine. Activities of enterprises. Web. 16 May 2016. <www.ukrstat.gov.ua/ businesses in 2008>.
9. State Statistics Service of Ukraine. The activities of economic entities in 2010. Web. 16 May 2016. < http://www.ukrstat.gov.ua>.
10. State Statistics Service of Ukraine. The activities of economic entities in 2014. Web. 16 May 2016. < http://www.ukrstat.gov.ua>.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).