ТЕНДЕНЦІЇ ЕКСПОРТУ ТОВАРІВ УКРАЇНОЮ В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.1.13.73-77Ключові слова:
експорт, зовнішня торгівля, статті експорту, товар, квотаАнотація
Стаття спрямована на дослідження тенденцій експорту товарів Україною в умовах євроінтеграції. Метою статі є дослідити тенденції експорту товарів Україною в умовах євроінтеграції; визначити перспективи покращення експортної політики України. В процесі дослідження використовувалися такі методи: економіко-статистичний (при дослідженні тенденцій експорту товарів Україною в умовах євроінтеграції); аналітичний і структурно-логічний (при визначенні напрямків експортної політики українського уряду). Отримано такі результати: досліджено структуру та тенденції експорту товарів Україною; проаналізовано сучасні процеси європейської інтеграції України та зміни, які відбулися у зв’язку з цим у сфері міжнародної торгівлі; визначено негативні чинники, що впливають на стан зовнішньої торгівлі України. Наукова новизна дослідження полягає у використанні комплексного підходу до обґрунтування напрямів покращення експортної політики України, втілення яких дасть змогу підвищити ефективність інтеграції нашої держави до системи світового господарства. Отримані результати дослідження направлені на вирішення проблеми пасивного торгівельного балансу вітчизняної економіки. Вони можуть бути використані в процесі формування урядової експортної політики.
Посилання
2. Vlasiuk, T.O. “Optimization of the import policy as a factor in foreign trade security.” Problemy ekonomiky, no 3, 2015, pp. 39-51.
3. Deineka T.A. “Problems and contradictions of the modern period of transformation of foreign economic relations of Ukraine.” Visnyk ONU imeni I.I. Mechnykova, vol. 21, 2016, pp. 40-43.
4. Derzhavnyi komitet statystyky Ukrainy, www.ukrstat.gov.ua. Accessed 25 Jan. 2017.
5. Zovnishnia torhivlia Ukrainy tovaramy ta posluhamy u 2015 rotsi: statystychnyi zbirnyk, Derzhavna sluzhba statystyky, 2015.
6. Mykolska, N. “That gave Ukraine a free trade with the EU.” NV Biznes, biz.nv.ua/ukr/experts/mikolskaya/vilna-torgivlja-mizh-ukrajinoju-ta-jes-pershi-rezultati-142400.html. Accessed 25 Jan. 2017.
7. Samaieva, Iu “Trade with the EU: for some items, the export of not even started.” Dzerkalo tyzhnia: informatsiino-analitychnyi tyzhnevyk, no. 19, 2016, pp. 9.
8. Trofimtseva, O. “The increase in the European tariff quotas is another step towards opening up.” Аgropolit.com, 27 Oct, 2016, agropolit.com/blog/163-zbilshennya-yevropeyskih-tarifnih-kvot--chergoviy-krok-do-vidkrittya-rinkiv, Accessed 25 Jan. 2017.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).