ВПЛИВ ІННОВАЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНОГО РОЗВИТКУ НА ПРОМИСЛОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ РЕГІОНУ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.2.12.127-134Ключові слова:
промисловий потенціал, регіон, фактори, інноваційна продукція, конкурентоздатністьАнотація
У статті здійснено аналіз факторів конкурентоздатності регіону, яка ґрунтується на інноваційній стратегії розвитку. Розглянуто цілі і пріоритети розвитку інноваційно-промислової діяльності в регіоні. Запропоновано використовувати принцип розподілу промислових виробництв в регіоні на групи за сучасністю технологій, що використовуються. Зазначено , що підвищення конкурентоздатності української промисловості та обороноздатності країни можливе тільки через розвиток інноваційної діяльності, причому як в цивільній так і в військовій сферах.. Важливим фактором є надання пріоритетів, режиму найбільшого сприяння та фінансової підтримки для розвитку науковоємних та високотехнологічних виробництв, що дозволить модернізувати та підвищити промисловий потенціал регіону. Основною проблемою інноваційного розвитку підприємств є недостатній кваліфікаційний рівень персоналу та відсутність розвитку високотехнологічнго промислового комплексу.
Посилання
2. Halchynskyi, A.S., Heiets, V.M., Kinakh, V.P. and V.P.Semynozhenko.The innovative strategy of Ukrainian reforms. Кyiv: Znannia Ukraiiny, 2002. Print.
3. Zakharchenko V. I. “Industrial transformational potential of regions of Ukraine.” Ekonomika promyslovosti 1(2007) : 39–49. Print.
4. Kolomiiets, I., and H. Hoshovska. “Innovation and technological development of the region: the nature and scientific approaches to the interpretation of the concept.” Rehionalna ekonomika 4 (2013): 175–81. Print.
5. Fedulova, L.I. “Innovative development industry in Ukraine: trends and patterns.” Aktualni problemy ekonomiky 3(2007): 82–97. Print.
6. Bazylevych, V., and V. Iliin. Philosophy of Economics. Kyiv : Znaniia; Мoscow: Rybari, 2011. Print.
7. OECD National innovation Systems. Paris, 1997. Print.
8. Shchelkunov V.I. Production potential of Ukraine. Strategy of formation and use. Кyiv: КМUGА, 1999.
9. Hlaziev, S. Yu., and D. S. Lvov.Evolution of technical and economic systems: the capabilities and centralized control of the border. Мoscow: Nauka,1992. Print.
10. Schumpeter, J. The Theory of Economic Development. Мoscow : Progress, 1982. Print.
11. “Industry Development Programme for period until 2017.” Web. <http://industry.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article;jsessionid=CE8217F88E01DDE35D032099C646B64F?art_id=67333&cat_id=57966.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).