ФІНАНСОВІ АСПЕКТИ ОРЕНДИ ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТИХ ЗЕМЕЛЬ В КАРПАТСЬКОМУ МАКРОРЕГІОНІ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.2.12.84-90Ключові слова:
екологічне сільгоспвиробництво, оренда, емфітевзис, орендна плата, земельні відносиниАнотація
Розглянуто особливості сучасного розвитку ринку оренди сільськогосподарських земель в Україні.. Запропоновано можливі два сценарії розвитку земельних відносин в умовах мораторію на продаж землі та фінансової кризи. Проаналізовано основні напрями розвитку земельних відносин та загрози фактичного продажу сільгоспугідь в обхід встановленого мораторію через правочин емфітевзису. Виходячи зі складних економічних умов в яких знаходиться Україна, девальвації національної валюти та зниження реальної орендної плати, зростання рівня бідності серед сільського населення, договори права емфітевзису будуть набувати все більшої популярності. Це створює загрозливі тенденції для організації легального квазіринку землі в умовах мораторію і в сучасних реаліях він набуває популярності серед великих агрохолдингів. Зростанню популярності емфітевзису сприяє той фактор, що власники земельних паїв мають можливість одержати більшу суму за землю зразу по заключенні договору, а не частинами протягом всього терміну оренди. Розглянуто спонукаючі чинники такого сценарію розвитку земельних відносин та прогалини в правовому забезпеченні реформування аграрного сектору.
Окреслено фінансові проблеми оренди екологічно чистих земель та напрями їх вирішення.
Посилання
2. Dobriak, D.S., and V.M. Vitvytska. “Monetary evaluation of land as important factor in regulating market of agricultural land.” Zemleustrii i kadastr 1(2010): 5-15. Print.
3. Kustovska, O.V. Ecological and economic assessment of agricultural land use. Kyiv: Aristei, 2009. Print.
4. Mesel-Veseliak, V. Ya. “Aligning economic conditions management on lands of different quality.” Transformatsiia zemelnykh vidnosyn do rynkovykh umov ‒ Transformation of land relations to market conditions. Kyiv: NNC «IAE», 2009. 115-22. Print.
5. Paskhaver, B.I. “Land market: international experience and national strategy.” Ekonomika APK 3(2009): 47-53. Print.
6. Tretiak, A.M. “Directions formation of state land policy or change of land reform priorities.” Zemlevporiadnyi visnyk 1(2008): 29-33. Print.
7. Eggertsson, Thrainn. Economic behavior and institutes. Moskow: Delo, 2001. Print.
8. Alchian, Armen. Economic forces at work. Indianapolis: Liberty Press, 1977. Print.
9. Background paper “evening lecture”. London: RJCS. Print.
10. Cheshire, P., and S. Sheppard. “Land markets and land market regulation: progress towards understanding.” Regional Science and Urban Economics 34 (2004): 619-37. Print.
11. De Soto, H. The mystery of Capital. Bantam Press, 2000. Print.
12. Eurostat. Web. <http://ec.europa.eu/agriculture / rurdev /eval/index en/.htm>.
13. Simpson, S.R. Land Law and Registration. London: Cambridge University Press, 1976. Print.
14. Mises, Ludwig von. Liberty and Property. Mises Institute, 2009. Web. < http://mises.org>.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).