РОЗВИТОК ІНТРАПРЕНЕРСТВА НА ПІДПРИЄМСТВАХ КУРОРТНОЇ СФЕРИ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.2.13.38-44Ключові слова:
Інтрапренерство, інтелектуальний продукт, інноваційна ідея, інтракапітал, соціальне партнерство, свобода підприємництва, санаторно-курортні і оздоровчі заклади, курортний потенціал, курортна сфераАнотація
Поняття “інтрапренерства” надзвичайно поширене у західному менеджменті. Сутність його полягає в наданні працівнику, який має перспективну ідею, можливості використати ресурси підприємства для її здійснення, реалізуючи тим самим свої підприємницькі можливості. Партнерство в інноваційній діяльності має визначальне значення для результативності її здійснення. Партнерство зовсім не припускає повної рівності: для професійного партнерства характерно те, що старші за посадою партнери отримують більшу винагороду і менше займаються поточною роботою, ніж молодші партнери. На основі чинників зовнішнього та внутрішнього середовища підприємницької діяльності, відмінностях, які характеризують підприємництво в туристично-рекреаційній сфері, тенденцій розвитку, здобутків економічної науки виявлено, що розвитку підприємств курортної сфери сприятиме стимулювання інтрапренерства всередині підприємства. Система менеджменту, економічні показники ефективності діяльності та ділової активності, якості послуг, інтеграція, кластеризація, співпідприємництво та інтрапренерство забезпечують реалізацію підприємницької концепції.
Посилання
2. Economics of the enterprise: Textbook. Edited by S.F.Pokropyvnyi. 3rd, KNEU, 2006.
3. Zorin, I.V., and V.A. Kvartal'nov. Encyclopedia of Tourism, Finances and Statistics, 2000.
4. Iliushyna, O.M. “Results of financial and economic activity of resort and tourist enterprises that are an indicator of efficiency of using of resort and tourist region staffing.” Sustainable development of the economy, no. 4 (14), 2012, pp. 135-140.
5. Kyslyi, V.M., and G.M. Shevchenko. “Analysis of the preconditions o forming of recreation services market in Ukraine.” Mechanism of regulation of the economy, no.2, 2007, pp. 27-36.
6. Pokropyvnyi, S.F., and V.M. Kolot. Entrepreneurship: Strategy, Organization, Effectiveness, High school, 1998.
7. Tkachenko, T., and S. Kostin “Peculiarities of management of institutions of sanatorium and resort area.” Visnyk of Lviv National University, no. 24, 2008, pp.121-127.
8. Berezhnaia, I.V. “Problems of estimation of recreational potential.” All about tourism, tourlib.net
9. State Statistics Service of Ukraine, www.ukrstat.gov.ua. Accessed 20 Apr. 2017.
10. Zakharchenko P.V. “Dynamic models of management of the offer of resort and recreational services.” All about tourism, tourlib.net. Accessed 19 Apr. 2017.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).