ФІНАНСУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ЗАХОДІВ ГАЗОРОЗПОДІЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ ЯК ЧИННИК ЇХ РОЗВИТКУ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.1.12.45-50Ключові слова:
фінансування, інвестиційна програма, газорозподільне підприємство, інвестиційні потреби, тарифи, обсяг споживання, природний газ, споживачі, інвестиційні ресурсиАнотація
У статті розглянуто теоретичні питання формування джерел фінансування інвестицій, здійснено аналіз інвестиційних заходів за джерелами їх фінансування на газорозподільних підприємствах.
Метою статті є виявлення пріоритетних джерел фінансування інвестиційних заходів газорозподільних підприємств.
Методика дослідження. Для досягнення поставленої мети у статті використано методи теоретичного узагальнення; статистичні та фінансово-економічні методи – в процесі дослідження динаміки та структури здійснення інвестиційних заходів; табличні методи – для відображення структури основних джерел фінансування інвестиційної програми газорозподільних підприємств; логічності та порівняння – для визначення взаємозалежності між основними складовими інвестиційних джерел фінансування.
Результати. У результаті проведених досліджень шляхом критичного ретроспективного аналізу визначено структуру джерел фінансування інвестиційних заходів на газорозподільних підприємствах. Встановлено, що основними джерелами фінансування робіт інвестиційної програми є тарифи на транспортування та постачання газу, які затверджує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Подано структуру основних джерел фінансування інвестиційної програми газорозподільних підприємств. Доведено, що рівень фінансування робіт безпосередньо залежить від розміру тарифів НКРЕКП та обсягів споживання газу.
Наукова новизна статті визначається відсутністю у вітчизняному і зарубіжному напрямах дослідження виокремлення пріоритетних джерел фінансування інвестиційної програми на газорозподільних підприємствах.
Практична значущість полягає в тому, що теоретичні положення, практичні результати і висновки статті, що розкривають сутність проблеми інвестиційних джерел фінансування, можуть бути використані у діяльності газорозподільних підприємств із врахуванням сучасного стану розвитку економіки.
Посилання
2. Horal, L.T. “Analysis of macro functioning gas transmission companies in the context of the use of their potential.” Socio-economic problems of the modern period of Ukraine 1 (111) (2015): 122-26. Print.
3. Danyliuk, M. O., and O. Ya. Savko. “Analysis of the performance of gas distribution companies and their impact on the financial strategy.” The oil industry of Ukraine 4 (2014): 16-8. Print.
4. Schuryk, M.V., and L.T. Horal. “Financial potential of investment providing of process of recreation of natural resources.” Economic forum 3 (2014): 127-36. Print.
5. Korol, S. V. “Features of the effects of the financial crisis on the economy Ukraine.” Scientific news. Ivano-Frankivsk: PHEI “Galytska Academy” 2 (14) (2008): 102-5. Print.
6. Chukhno, A. A “Modernization of the economy and economic theory.” Economy of Ukraine 10 (2012): 24-32. Print.
7. Sych, V. V., and N. V. Zamchevska. “Investment in a market economy.” Web. 23 Dec. 2012.
8. Demjanjuk, V. “Who benefits from tariff increases?” The economic truth. Web. 18 Febr. 2015.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).