ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА МАЛИХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.1.15.181-185Ключові слова:
малі сільськогосподарські підприємства, безпека, економічна безпека підприємства, функціональні складовіАнотація
Стаття “Економічна безпека малих сільськогосподарських підприємств” спрямована на дослідження теоретичних основ економічної безпеки малих сільськогосподарських підприємств. Досліджено основні підходи до визначення категорії «економічна безпека підприємства». Розглянуто теоретичні основи дефініції «економічна безпека». Інтеграція України у світовий економічний простір передбачає модернізацію сучасної фінансово-економічної системи, яка передбачає перехід суб’єктів ринку на новий рівень відносин та вирівнювання традиційних географічних кордонів. У той же час умови функціонування підприємств у ринковому середовищі стають більш жорсткими через розширення спектру ймовірних загроз та небезпек, що підвищують рівень ризику ведення підприємницької діяльності, збільшують невизначеність та посилюють конкуренцію. Саме економічна безпека може забезпечити підприємство ефективним функціонуванням, економічною стабільністю, розвитком та підвищенням рівня його конкурентоспроможності. Головною метою цієї роботи є дослідження й аналіз основних здобутків економічної науки щодо економічної безпеки малого підприємства та представлення авторського бачення сутності цього поняття. Сукупність методів дослідження становить методологію аналізу та організації основних публікацій, законодавчих актів та законів, а саме методи узагальнення, порівняння, хронологізації, аналізу та узагальнення. Наукова новизну становить авторське бачення трактування поняття «економічна безпека підприємств». Практичним значенням дослідження є аналіз основних публікацій, присвячених визначенню сутності поняття «економічна безпека підприємства»,оскільки на сьогодні не існує єдиного підходу, який би чітко трактував це поняття.
Посилання
2. Bereza, Z. V. “The essence and components of economic security of the enterprise.” Science and economics, no. 4 (16), vol. 2, 2009, pp. 59-64.
3. Maniv, Z. O., and M.I. Lutskyi. Enterprise Economics, Znannya, 2006.
4. Prokhorova, V. V., Prokhorova, Yu. V., and O. O. Kucherenko. Enterprise Economic Security Management, UKR DAST, 2010.
5. Fomina, M. V. Problems of economic safe development of enterprises: theory and practice, Don Duet, 2005.
6. Melnychuk, Yu., and M.Slatvinskyi. “Economic Security Governance and Financial Independence of Telecommunication Companies.” Problems of Infocommunications. Science and Technology: Scient.-Practical Internet Conf. (Kyiv, Ukraine, October 8-11, 2019), 2019, vol. 2, pp. 133–138.
7. Shkarlet, S. M. Economic security of the enterprise: innovative aspect: monograph, Book edition of NAU, 2007.
8. Melnychuk, Yu. M. “Application of systematic approaches to assessing the effectiveness of the bank in conditions of financial independence of the region.” Economies’ Horizons, no. 1(8), 2019, pp. 36–43, eh.udpu.edu.ua/article/view/170023. Accessed 10 Sept.2019.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).