ЕФЕКТИВНІСТЬ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ОНОВЛЕННЯ ВИРОБНИЦТВА У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.1.14.130-136Ключові слова:
технологічне оновлення виробництва, сільськогосподарські підприємства, ефективність, інноваційний розвитокАнотація
У статті обґрунтовано необхідність здійснення технологічного оновлення виробництва у сільськогосподарських підприємствах з огляду на його ефективність. З’ясовано сутність поняття ефективності. Розглянуто ефективність технологічного оновлення виробництва сільськогосподарських підприємств як комплексне поняття.
Визначено й аргументовано аспекти розгляду ефективності щодо процесу технологічного оновлення виробництва у сільськогосподарських підприємствах, зокрема: з точки зору співвідношення ефекту та витрат; з огляду на досягнення мети; з точки зору зацікавлених сторін; як зовнішнє і внутрішнє поняття; з позиції результативності та мінімізації витрат; як максимально можливий результат при заданому наборі ресурсів; як якісний, кількісний та вартісний показник виробництва; як багаторівневе поняття; як комплексне поняття.
,,,
Посилання
2. ISO 9000:2015, IDT Quality Management Systems: Key Terms and Glossary. Khersonska oblasna derzhavna administratsiia, khoda.gov.ua/image/catalog/files/%209000.pdf. Accessed 18 Mar. 2018.
3. Prokofieva, K.V. “Theoretical essence of the economic category “efficiency of the enterprise”. Poltavska derzhavna finansova akademiia, www.pdaa.edu.ua/sites/default/files/nppdaa/6.2/255.pdf. Accessed 19 Mar. 2018.
4. Duchynska, N.I., Bondarenko, N.M. , and K.A. Liadova. “Efficiency of agricultural production: the essence and ways to increase.” Herald of the Dnepropetrovsk National University , vestnikdnu.com.ua/archive/201372/duchinska.html. Accessed 15 Mar. 2018.
5. Bocharova, N.A. “Determine the effectiveness of the operation of the enterprise from the standpoint of various interest groups.” Cyberleninka, cyberleninka.ru/article/v/viznachennya-efektivnosti-funktsionuvannya-pidpriemstva-z-pozitsiyi-riznih-zatsikavlenih-grup. Accessed 18 Mar. 2018
6. Cherep, A.V., and Strilets, Ye.M. “Efficiency as an economic category.” Efektyvna ekonomika,
www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=1727. Accessed 19 Mar. 2018.
7. Pidhornyi, A.V. “Efficiency of production - the main indicator of the effectiveness of the functioning of the agricultural enterprise.” Vernadski National library of Ukraine, www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe?.. Accessed 18 Mar. 2018.
8. Hazenko K.V. “Economic efficiency of crop production in agricultural enterprises of Voznesensky district of Mykolaiv region.” Global and National Problems of Economy, global-national.in.ua/archive/10-2016/61.pdf. Accessed 19 Mar. 2018.
9. Mochernyi, S.V. Fundamentals of Economic Knowledge, Academy, 2000.
10. Wikipedia is a free encyclopedia, uk.wikipedia.org/wiki/. Accessed 15 Mar. 2018
11. Pylypenko, S.M. “Theoretical principles of the estimation of efficiency of activity of the enterprise.” Global and National Problems of Economy, no.10, 2016, pp. 452-456, global-national.in.ua/archive/10-2016/94.pdf С. Accessed 19 Mar. 2018.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).