ПРИНЦИП НАСТУПНОСТІ В НАВЧАННІ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

Автор(и)

  • Наталія Рибіна кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов, Західноукраїнський національний університет (м. Тернопіль, Україна)
  • Наталія Кошіль кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов, Західноукраїнський національний університет (м. Тернопіль, Україна)
  • Ольга Гирила старший викладач кафедри іноземних мов, Західноукраїнський національний університет (м. Тернопіль, Україна)

DOI:

https://doi.org/10.15330/msuc.2023.28.27-30

Ключові слова:

викладання англійської мови, здобувачі вищої освіти, принцип наступності, техніка схематичної побудови занять, студентоцентрований підхід

Анотація

У статті розглядається роль принципу наслідування в навчанні здобувачів вищої освіти англійської мови. Автори наголошують на важливості цього принципу в забезпеченні якісного навчання студентів та формуванні міцного фундаменту мовних навичок. Зазначається також на необхідності ретельного добору відповідних навчальних матеріалів, які відповідають рівням володіння мовою студентів та їх навчальним цілям. У роботі розглядаються педагогічні техніки схематичної побудови занять як необхідні для забезпечення студентів необхідною підтримкою та методикою розуміння складних мовних структур та понять, що активно використовуються закордоном. Оцінка та зворотний зв'язок також визначаються авторами як головні елементи відстеження прогресу студентів у навчанні та надання ними конструктивного зворотного зв'язку, щоб допомогти їм поліпшити свої мовні навички. Автори відзначають, що принцип наслідування є не тільки важливим для навчання англійської мови студентами філологічних спеціальностей, але і для підтримки автономії та незалежності здобувачів вищої освіти. Окрім того, автори акцентують на тому, що для успішної реалізації принципу наслідування необхідно забезпечити відповідну підготовку та професійний розвиток викладачів англійської мови, які допоможуть майбутнім фахівцям ефективно реалізувати принцип наслідування у своїх практиках. Дослідження окреслює потребу в студентоцентрованому підході, який ураховує індивідуальні потреби, уподобання та культурний контекст студентів. Також зазначається важливість створення підтримуючого та інклюзивного навчального середовища, яке сприяє впевненості студентів та спонукає їх до участі у безперервній мовній практиці. Автори підкреслюють, що принцип наслідування є цінним та ефективним підходом до навчання англійської мови студентів філологічних спеціальностей та має потенціал покращити рівень володіння мовою, підвищити навчальні досягнення та загальний досвід навчання. Запропоновано декілька напрямів для подальших досліджень у цій сфері, включаючи дослідження ефективності різних технік схематичної побудови, вивчення впливу принципу наслідування на мотивацію та зацікавленість студентів, а також дослідження ролі оцінювання та зворотного зв'язку в упровадженні цього підходу в навчанні англійської мови.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-04-25

Як цитувати

Рибіна, Н. ., Кошіль, Н. ., & Гирила, О. . (2023). ПРИНЦИП НАСТУПНОСТІ В НАВЧАННІ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ. Гірська школа Українських Карпат, (28), 27–30. https://doi.org/10.15330/msuc.2023.28.27-30

Номер

Розділ

ТЕОРЕТИКО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОЇ ОСВІТИ