ФОРМУВАННЯ ДИДАКТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Автор(и)

  • Інна Ткачівська кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методики фізичної культури, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ, Україна)
  • Тарас Серман кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фізичного виховання, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ, Україна)
  • Ганна Презлята кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методики фізичної культури, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ, Україна)

DOI:

https://doi.org/10.15330/msuc.2022.26.99-103

Анотація

У статті розглянуто особливості формування дидактичної компетентності майбутніх учителів фізичної культури за умов сучасних освітніх реалій. Дидактична компетентність майбутнього вчителя фізичної культури є важливим складником його професійної готовності, що забезпечує на особистісному рівні його самоорганізацію відповідно до професійних вимог і дає можливість фахово здійснювати педагогічну діяльність у системі фізичної культури освітнього закладу. Проаналізовано та систематизовано основні ідеї компетентнісного підходу, на основі чого розроблено модель дидактичної компетентності майбутнього вчителя фізичної культури, що складається з трьох компонентів: мотиваційно-інформаційного, пізнавально- змістового та технологічного. Мотиваційно-інформаційний компонент спрямовувався на формування в студентів стійкої мотивації до ґрунтовного вивчення педагогічної дидактики як чинника реалізація набутих у ЗВО професійно орієнтованих знань й умінь у педагогічній діяльності майбутнього учителя фізичної культури. Цьому сприяє залучення студентів до активних форм занять: презентації, евристичні бесіди, пізнавальні ігри, диспути, симпозіуми. Пізнавально-змістовий компонент спрямовується на формування повноти теоретичних знань та особливостей практичного застосування різних форм роботи. Вивчення навчальних тем передбачає широке використання активних форм роботи: моделювання, презентації, «мозковий штурм», відверті розмови, симпозіуми, диспути, захисти розроблених студентами дидактичних моделей. Технологічний компонент передбачав ознайомлення студентів з різними методами й особливостями розвивального навчання. Розроблена модель дидактичної компетентності з її змістовим наповненням реалізується під час викладання навчальної дисципліни «Педагогіка фізичної культури з основами дидактики». Досліджено, що формування дидактичної діяльності студентів спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура) можливе за умови реалізації структурних змістових компонентів на засадах міжпредметної інтеграції з професійно-зорієнтованими дисциплінами та широким використанням інноваційних методів навчання, що створюють сприятливе інформаційно-діяльнісне педагогічне середовище, у якому пробуджується інтерес до педагогічної дидактики та розвиваються рефлексивні здібності.

Ключові слова: дидактична компетентність, майбутні вчителі фізичної культури, педагогіка фізичної культури.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-04-26

Як цитувати

Ткачівська, І. ., Серман, Т. ., & Презлята, Г. . (2022). ФОРМУВАННЯ ДИДАКТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ. Гірська школа Українських Карпат, (26), 99–103. https://doi.org/10.15330/msuc.2022.26.99-103

Номер

Розділ

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ