Особливості предмета договору купівлі-продажу майбутнього об’єкта нерухомості

Автор(и)

  • Андрій Давидович

DOI:

https://doi.org/10.15330/apiclu.65.2.11-2.23

Ключові слова:

об’єкт; покупець; продавець; договір купівлі-продажу; предмет договору; майбутній об’єкт нерухомості; спеціальне майнове право

Анотація

У статті досліджено питання особливостей предмета нового для національної системи права договору купівлі-продажу майбутнього об’єкта нерухомості та його кваліфікуючих ознак. Акцентовано увагу на тому, що нова договірна конструкція, як і специфіка зобов’язань у цій сфері, ще не досліджувались представниками вітчизняного наукового співтовариства.
Основну увагу приділено характеристиці предмету договору. Автор обґрунтовує, що предметом досліджуваного договору доцільно розглядати поєднання дій та об’єкта їх впливу, що у своїй сукупності допомагає у повній мірі продемонструвати зміст зобов’язання та зрозуміти спрямованість інтересів суб’єктів правочину.
Також у статті досліджено інші особливості предмета вказаного договору купівлі-продажу, які обумовлені специфікою його об’єкта. За результатом аналізу оборотоздатності майбутнього об’єкта нерухомості та законодавчо закріплених загальних механізмів набуття права власності пропонується внести зміни до статті 13 Закону № 2518-ІХ шляхом виключення положення про забезпечення продавцем передачі покупцю у власність об’єкта нерухомого майна після прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта.
Автором робиться висновок щодо предметом досліджуваного договору виступають одночасно дії, які вчиняються сторонами в процесі виконання правочину, та об’єкт їх впливу, який залежно від стадії виконання має властивість змінюватися, а законодавчо закріплене найменування досліджуваного правочину, не означає поширення усіх традиційних, обов’язкових атрибутів договору купівлі-продажу на зобов`язання щодо майбутнього об’єкта нерухомості.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-07-16