Кримінальні смерті як гіперболізована загроза безпеці людини в Україні

Автор(и)

  • В.В. Шаблистий

DOI:

https://doi.org/10.15330/apiclu.60.81-88

Ключові слова:

безпека людини, насильство, кримінальні смерті, умисне вбивство, тяжке тілесне ушкодження, запобігання умисним вбивствам, Перемога

Анотація

У статті на підставі вивчення стану кримінальних смертей як гіперболізованої загрози безпеці людини в Україні на сучасному етапі державотворення зроблено спробу щодо вироблення рекомендацій із забезпечення особистої безпеки людини.
Зокрема, встановлено, що ескалація насильства, неоголошена війна у 2014 році відкинули Україну з коефіцієнтом 27,41 умисних вбивств на 100 тис. населення до країн Латинської Америки і Карибського басейну. З 2015 року до 2021 року рівень кримінальних смертей на 100 тис. населення зменшився на 10 пунктів, а у порівняні із 2014 роком – на 18.
Констатовано, що кількість убитих громадян України збориськом неадекватних нелюдів, що тільки і те можуть, як воювати із мирним населенням, з 24 лютого 2022 року знову поставить нашу країну чи не на перше місце за таким печальним показником.
Акцентовано увагу на тому, що рівень насильницької злочинності в країнах ЄС є ще одним беззаперечним аргументом на користь європейських прагнень українського народу – це не тільки високі соціальні стандарти у всьому, а й повага до себе, до оточуючих, виховання з раннього дитинства почуття толерантності, нормального сприйняття тих проявів об’єктивної дійсності, які в СРСР вважалися злочином, або їх існування заперечувалося.
Висловлено гіпотезу про те, що після нашої спільної Перемоги на мордором обов’язково буде дуже поступове зниження показника кримінальних смертей, що однозначно зробить не настільки гострою цю загрозу безпеці окремо взятої людини та Української держави вцілому.

Опубліковано

2022-09-15