Особливості Організації Та Проведення Загальних Зборів Учасників Товариств З Обмеженою Та Додатковою Відповідальністю
DOI:
https://doi.org/10.15330/apiclu.55.55-64Ключові слова:
товариство з обмеженою/додатковою відповідальністю; управління товариством, загальні збори учасників; скликання/проведення загальних зборів.Анотація
У статті встановлено актуальний стан правового регулювання корпоративних правовідносин у контексті організації та проведення загальних зборів учасників товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю. Досліджено правову природу та зміст права на участь в управлінні товариством з обмеже- ною/додатковою відповідальністю через призму порівняльно-правового аналізу праць сучасних науковців. На підставі вищезазначеного встановлено взаємозв’язок широкого розуміння поняття управління товариством та його складових, у тому числі, пов’язаних з функціонуванням загальних зборів учасників.
Встановлено, що загальні збори учасників товариства з обмеженою/додат- ковою відповідальністю відіграють найважливішу роль в управлінні товариством. З’ясовано сутність права участі у загальних зборах учасників товариства з обмеженою/додатковою відповідальністю та визначено його зміст. Акцентується увага на безпосередній залежності права фактичної участі учасника товариства з обмеженою/додатковою відповідальністю у загальних зборах від обізнаності останнього про час та місце їх проведення.
Проаналізовано особливості організації та проведення загальних зборів учасників товариства з обмеженою/додатковою відповідальністю. Визначено процедуру формування порядку денного загальних зборів учасників товариства з обмеженою/додатковою відповідальністю. Охарактеризовано процедуру повідомлення про скликання та місце проведення загальних зборів.
Визначено особливості проведення загальних зборів учасників товариством, що має одного учасника.
На основі проведеного дослідження зроблено висновки про загальну ефективність механізмів, передбачених чинним законодавством, які встановлюють порядок організації та проведення загальних зборів учасників товариства з об- меженою/додатковою відповідальністю. При цьому, звертається увага на необхідності доопрацювання певних положень спеціального Закону з урахуванням потреб та проблем, які виникають на практиці, та з метою закріплення відповідних напрацювань на законодавчому та локальному рівнях (у статуті товариства).