Аналіз Призначення Покарання Судами За Необережне Заподіяння Смерті В Ході Порушення Правил Безпеки Дорожнього Руху Або Експлуатації Транспорту
DOI:
https://doi.org/10.15330/apiclu.54.118-128Ключові слова:
необережне заподіяння смерті; мета покарання, призначення покарання; злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту; основне покарання; додаткове покаранняАнотація
У статті висвітлено методологію і результати аналізу призначення покарання за необережне заподіяння смерті в ході порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту (ч. 2 та ч. 3 ст. 286 Кримінального кодексу України).
Наведено співвідношення виду і розміру покарання, що призначались судами за цією статтею Кримінального кодексу України. Проаналізовано призначення судами кожного із передбачених цією статтею Кримінального кодексу України видів і розмірів покарань та виокремлено тенденції з їх призначення на прикладах конкретних судових вироків. Проаналізовано усі судові вироки за 2019 рік, що містяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень, винесених щодо злочинів передбачених ч. 2 та ч. 3 ст. 286 КК України, що мали своїм наслідком необережне заподіяння смерті іншій особі.
Крім того, автором було досліджено стан застосування судами додаткового покарання у вигляді позбавлення права керувати транспортними засобами і запропонувала шляхи для його удосконалення. Автор виокремлено проблеми, що виникають при призначенні судами того чи іншого виду основного покарання та запропоновано можливі шляхи їх вирішення. Також висвітлено питання щодо застосування судом статей 69 та 75 КК України при призначенні покарання за необережне заподіяння смерті особі в результаті порушення правил безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту та доцільності застосування звільнення від відбування покарання з випробовуванням або призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено законом.