Організаційно-Правові Основи Діяльності Органів Внутрішніх Справ СРСР На Західноукраїнських Землях
Ключові слова:
репресії, контрреволюціонери,спецпоселення,командно- адміністративна система.Анотація
У науковій статті автор досліджує правовий статус та діяльність радянських органів внутрішніх справ, передусім в процесі виконання покладених на них специфічних завдань - політичних, військово-мобілізаційних, господарських, агентурно-оперативних, репресивних.
Нормативно-правова база щодо організації та діяльності адміністративно-силових структур, зокрема органів внутрішніх справ, була спрямована передусім на придушення «політичного бандитизму», «контрреволюції», які виявлялись у вигляді антирадянських виступів невдоволеного населення.
Політика радянізації більшовицької влади здійснювалась швидкими темпами і брутальними командно-адміністративними методами із застосуванням масових репресій та терору на державному рівні. Саме ці суспільно-економічні та ідейно-духовні перетворення стали основною причиною виникнення масового руху опору в західних областях УРСР та чолі з ОУН, а згодом і УПА, а отже і привели до активної розбудови та широкого націоналістичного підпілля, яке доклало чимало зусиль для підготовки збройного повстання проти радянського режиму.